Knygų „Svarbūs įvykiai“ apžvalga

Literatūra vaikams

Brigita Ercė

5/17/2022

Auginant vaiką, rimti pokyčiai ir dar rimtesni (mieli arba nelabai) atradimai būna ne vienas ir ne du. Ne tik vaikams, bet ir tėvams.„Skaitau nuo gimimo“ turi labai naudingą knygučių seriją „Svarbūs įvykiai“. Galvą guldau, kad visi tėvai susiduria su tais pačiais dalykais ir ne vieno jūsų galvoje suskambės mintis: „O, ir mums reikia šios knygelės“.

„Svarbūs įvykiai“ knygų seriją sudaro šios knygutės:

„Aš dar nenoriu miegoti!“

„Keliaujame pas gydytoją!“

„Keliauju į darželį!“

„Sudie, sauskelnės!“

Aš jas skirstau į dvi kategorijas. Pirmoji – nuo mažens ar nuo pat to laiko, kai vaikas tampa sąmoningesnis, domisi, nori, bando suprasti. Šiai grupei priskiriu „Keliaujame pas gydytoją“ ir „Aš dar nenoriu miegoti“. „Keliaujame pas gydytoją“ padeda vaikučiams susipažinti su vizito pas gydytoją svarba, tvarka, kodėl daromi patikrinimai, kaip ir kas vyksta, dėl ko neverta nerimauti. Mažyliams galime parodyti, kaip atrodo gydytojos kabinetas, kokie daiktai ten slepiasi. Kiekvieno knygutės puslapio apačioje yra patarimai tėveliams, kaip geriau elgtis su vaiku, kaip jį nuraminti, kaip apskritai elgtis prieš vizitą pas gydytoją ir po jo. Aš net neabejoju, kad rasite naudingų patarimų.

Knygutę rasti galite čia: https://www.skaitaunuogimimo.lt/situaciju-mokomosios/Keliaujame-pas-gydytoja

Knyga „Aš nenoriu miegoti“ – tai visų namų ritualas su vaikais, kai atėjus laikui miegoti, girdime tą patį „NE“. Šioje knygoje Nojus vakarui atėjus nuolat kartoja, kad nenori eiti miegoti, tačiau atlieka įprastinę vakarinę rutiną. Nors ją ir lydi frazė „Aš dar nenoriu miegoti“. Čia vaikams leidžiama susipažinti ir prisiminti, kokia gi yra vakaro rutina – išsimaudyti burbulų pilnoje vonioje, išsivalyti dantukus, paskaityti pasaką, o tada net pats vaikas nesupranta, kaip ėmė ir užsnūdo. Vėlgi, apačioje rasite naudingus patarimus tėveliams, kaip, pavyzdžiui, užbaigti vakarinius žaidimus – „pasakykite vaikui, kad ir žaisliukams jau metas miegoti – reikia susitvarkyti („paguldyti į jų loveles“)“. Ir galybė kitų vertingų pastebėjimų.

Knygutę rasti galite čia: https://www.skaitaunuogimimo.lt/situaciju-mokomosios/As-dar-nenoriu-miegoti

Antroji kategorija – būsimi reikšmingi pokyčiai, knygų pavadinimai „Sudie, sauskelnės“ ir „Keliauju į darželį“ viską ir pasako. Ne paslaptis, kad šie etapai ne tik vaiko, bet ir tėvų gyvenime kupini iššūkių.

Dar tik ruošiantis pratinti vaiką ant puoduko, jau drąsiai galite vartyti ir skaityti knygelę „Sudie, sauskelnės“. Čia pasakojama istorija, kaip brolis ir sesuo pradeda mokintis naudotis puoduku ir atsisveikina su sauskelnėmis. Kaip važiuoja išsirinkti puodukus, kaip pratinasi prie jų, kad gali būti nesėkmių ir tai – nieko tokio. Kaip ir prieš tai aprašytose knygelėse, čia pridėti ir naudingi patarimai tėvams. Nuo pastebėjimo, kada vaikas jau pasiruošęs mokintis sėstis ant puoduko, kaip reikėtų jį pratinti, skatinti kaip elgtis, kai ne viskas pavyksta sklandžiai.

Knygutę rasti galite čia: https://www.skaitaunuogimimo.lt/situaciju-mokomosios/Sudie-sauskelnes

Na, o ruošiantis naujam etapui – darželiui, puikiai tiks knygutė „Keliauju į darželį“. Uh, šitoks įvykis! Visiems reikės pratintis prie naujos rutinos ir suvaldyti galybę emocijų. Ši knygelė leis vaikams susipažinti su darželio tvarka ir veiklomis. Tarkime, kad visi turi savo spintelę, kur pasikabina lauko drabužius, jog vaikučius darželyje prižiūri auklėtoja, ji jiems rodo dėmesį, užsiima kartu įvairiomis veiklomis, kad darželyje gausu įvairių veiklų, nuo piešimo iki vaidmenų žaidimų. Darželyje vaikučiai visi kartu užkandžiauja, klausosi pasakų. Ir svarbiausia, kad darželyje laikas prabėga labai greitai. Šioje knygelėje taip pat yra patarimai tėvams, kaip apskritai paruošti vaiką darželio etapui, kaip su juo atsisveikinti darželyje, kaip elgtis jį pasiėmus iš darželio ir t.t.

Knygutę rasti galite čia: https://www.skaitaunuogimimo.lt/situaciju-mokomosios/Keliauju-i-darzeli

O geriausia naujiena ta, kad įsigyjant visas keturias knygutes iš karto sutaupysite daugiau nei 5 Eur: https://www.skaitaunuogimimo.lt/situaciju-mokomosios/Svarbus-ivykiai-rinkinys

Linkime smagaus skaitymo!