David Litchfield. LOKYS IR PIANINAS

Knygos vaikams apžvalga

TINKLARASTIS

8/17/20221 min read

Širdį šildanti knyga vaikams apie svarbius dalykus. Apie pastangas ir kantrų darbą, apie svajones, gabumus, tikslus, draugystę. gimtuosius namus, ilgesį, šlovę, tikrąją laimę.

Knyga prasideda nuo mažo lokiuko, kuris miške randa pianiną, jam tai svetimas daiktas, o skleidžiamas garsas baugina. Lokiukas toks smalsus, kad kitą dieną vis tiek nusprendžia grįžti. Ir taip diena iš dienos, metai iš metų. O buvę baisųs garsai tampa nuostabiomis melodijomis. Lokio pasiklausyti suguža visi miško lokiai, jo draugai.

Taip begrojantis lokys buvo pastebėtas žmonių, kurie jam paaiškino, kad tas daiktas, su kuriuo jis groja, yra pianinas, o garsai - muzika. Paskatino lokį vykti į miestą ir talentą parodyti didelėms auditorijoms, didelėms salėms. Lokys dvejojo, bet sutiko, juk tai tokia didelė svajonė. Pamatyti miestą, skambinti pianinu.

Lokys pelnė ne vieną apdovanojimą, įrašė ir muzikos plokštelę, jautėsi beprotiškai laimingas ir patyręs galybę nuotykių. Tačiau, vakarais sėdėdamas ant namo stogo ir vienas besidžiaugdamas savo pasiekimais jis vis kažko ilgėdavosi, jam vis kažko trūkdavo. Jis suprato, kad jis ilgisi savo namų - miško ir savo draugų. Tad nieko nelaukdamas nuplaukė į mišką.

O čia...nei pianino nei draugų. Tik iš proskynos išlindo vienas lokys ir tuoj pat pradėjo bėgti tolyn. Lokys puolė vytis ir stabdyti draugą, bet tas net neatsisukdamas skuodė toliau. Ir staiga, prieš lokio akis atsivėrė nuostabus vaizdas. Pianinas, patrauktas į saugesnę vietą, o aplink jį gausybė straipsnių, apdovanojimų ir atsiminimų iš jo koncertų. Draugai jo nepamišro, draugai nuo jo nebėgo, draugai juo didžiavosi ir visuomet buvo kartu bei palaikė, nors ir per atstumą.

Tą vakarą lokys koncertavo savo svarbiausiai publikai - savo draugams.

Štai tad tokia, nuostabi istorija. Apie draugystę, svajones, tikslus ir siekius, apie mūsų gimtuosius namus, apie tai, kas gyvenime svarbiausia.

Ir būtinai turiu paminėti, kad knygos iliustracijos yra passakiškos, sužavės kiekvieną mažylį ir net neabejoju tėvelius taip pat.

Knygą mums padovanojo www.skaitaunuogimimo.lt ir savo egzempliorių galite įsigyti štai čia:

https://www.skaitaunuogimimo.lt/lokys-ir-pianinas?search=lokys%20ir%20pianinas